Modlin Twierdza

twierdza-modlin2.jpg

Runmageddon w Twierdzy Modlin

Twierdza Modlin 4 czerwca 2016 gościła Runmageddon. Jest  to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy są Fundacja Runmageddon oraz firma Extreme Events. 

Runmageddon Twierdza ModlinRunmageddon stawia na ekstremalne wrażenia i jak mówią organizatorzy zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych. To wydarzenie nastawione jest także na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą się z wodą oraz ogniem.  Imprezy pod szyldem Runmageddonu odbywają się w formułach Intro (3 km i +15 przeszkód), Rekrut (6km i +30 przeszkód), Classic (12km i + 50 przeszkód) oraz Hardcore (21km i +70 przeszkód).

To co wyróżnia Runnmageddon wśród innych biegów przeszkodowych jest gęstość rozmieszczenia przeszkód na trasie oraz pomysłowość w ich budowaniu.

W edycji w Twierdzy Modlin udział wzięło prawie 3000 w wersjach Classic na dystansie 12 kilometrów, którzy zmierzyli się z ponad 50 przeszkodami.

Czekało na nich pokonanie przeszkód  wypełnionych lodem, ogniem i wodą, a także 4 metrowymi ścianami, których samodzielne pokonanie nie było możliwe.  

Po zapadnięciu zmroku na trasę wyruszyli uczestnicy Nocnego Runmageddonu Rekrut. Jest nowa, unikatowa ekstremalnego biegu nocą. Około 1 500 osób starało się pokonać wszechogarniające ciemności i ponad 30 przeszkód by dotrzeć do mety 6 kilometrowego biegu.

Swoją strefę mieli również najmłodsi fani ekstremalnych biegów przeszkodowych. Specjalnie dla nich organizatorzy przygotowali trasę Runmageddonu KIDS, na której znalazło się wiele nie mniej wymagających przeszkód niż w przypadku "dorosłego" biegu. Na dzieci w wieku od 4 do 10 lat czeka trasa o długości około 1 km, a na niej 10 przeszkód. Na liście startowej Runmageddonu KIDS znalazło się prawie 200 dzieci.

Więcej na stronie o samej formule biegu na stronie: www.runmageddon.pl

 

Runmageddon Twierdza Modlin

Runmageddon Twierdza Modlin

 

Runmageddon Twierdza Modlin

 Twierdza Modlin RunmageddonTwierdza Modlin Runmageddon

Twierdza Modlin RunmageddonTwierdza Modlin Runmageddon