Modlin Twierdza

twierdza-modlin5.jpg

Twierdza Modlin

Nową koncepcję zagospodarowania cytadeli w Twierdzy Modlin przedstawiła Grupa Konkret z Poznania.

Najważniejsze założenia zakładają powstanie największego w Europie centrum kongresowego, dwóch hoteli, centrum handlowego, uniwersytetu oraz muzeum. Koszt całej inwestycji szacowany jest na 1,5 mld zł.

Wszystko to ma być zgodne z koncepcją Smart City. Plan ten zostanie zaprezentowany podczas prestiżowych targów MIPIM 2016 w Cannes ? gdzie będę poszukiwani też udziałowcy tej bardzo ambitnej inwestycji.

Jak powiedziała Paulina Prusiecka przedstawicielka firmy Konkret szczegółowa koncepcja zagospodarowania ma być gotowa do roku 2018 a wszystkie działania będą dokładnie przemyślane i godne historii tego miejsca.

Zakładane jest gruntowane przekształcenie koszarowca oraz wybudowanie nowych wielofunkcyjnych obiektów z inteligentnymi rozwiązaniami. Całość inwestycji obejmuje prawie 650 tyś. metrów kwadratowych.

Poznański inwestor stworzy super inteligentną i ponadczasowe miejsce Warszawa Modlin Smart City. W ramach istniejących oraz nowo powstałych budynków, w najdłuższym budynku w Europie ? dawnym koszarowcu - powstaną: lofty mieszkalne, hotele, resort, centrum kongresowe, centrum handlowe, centrum medyczne, pole golfowe, biura, uniwersytet oraz muzeum.

Twierdza Modlin stanie się niebawem miastem smart ? wielofunkcyjnym obiektem z inteligentnym i największym w Europie centrum kongresowym.

Koncepcję stworzy tak zwana Dywizja Projektowa Modlin na która składają się warszawskie biuro JSK i krakowskie biuro KJ Architekci.

Grupa Konkret S.A. jest właścicielem gruntów na terenie Polski o łącznej powierzchni ponad 700 hektarów, wliczając to historyczną cytadelę w Twierdzy Modlin. Spółka stała się jej właścicielem w 2013 roku.

Agencja Mienia Wojskowego sprzedała cytadelę zastrzegając w warunkach przetargu utrzymanie historycznego kształtu cytadeli oraz wprowadzania wszelkich zmian i nowych budynków w konsultacji z konserwatorem zabytków. Poznański deweloper zapłacił za modlińską cytadelę 17, 85 mln zł.

Koncepcja zagospodarownia cytadeli Modlina Twierdzy przygotwana przez firmę Konkret

Twierdza Modlin koncepcja zagospodarowania